Hodiny sú trdičným sortimentom našej firmy už od založenia v roku 1992. Prednostne sa venujeme hodinám, ktoré majú skrinky /púzdra/ vyrobené z tradičného materálu - dreva  a jeho moderných modifikácií. Do hodín sa zásadne montujú najkvalitnejšie dostupné hodinové stroje, samozrejme pri zachovaní záśady primeranosti. Výsledkom sú hodiny s opimálnym pomerom kvality a ceny. Na základe vyše dvadsaťročných skúseností môžeme dnes s hrdosťou povedať, že mnohé z nami dodaných hodín sa budú dediť.

Kukučkové hodiny napriek svojmu retro dizajnu sú tradičným a obľúbeným doplnkom. Ich pravlasťou je Čierny les /Schwarzwald/ v Nemecku, kde ich vyrába viacero tradičných výrobcov a patria k nemeckému hodinárskemu rodinnému striebru, ale samozrejme v súčasnosti sa ich quartzové /elektrické baterkové/ napodobeniny vyrábajú aj Číne.

Kukučkové hodiny preto jednoducho rozdeľujeme na

- mechanické /originál Schwarzwald/,
- quartzové /originál Schwarzwald/
- quartzové - dovoz u Ázie.

Skrinky /púzdra/ kukučkových hodín majú tvar schwarzwaldského domčeka alebo sú vyzdobené poľovníckymi alebo lesnými motívmi. Sú vyrobené z dreva s vysokým podielom
ručnej rezbárskej práce. Vyrábajú sa vo viacerých farebných odtieňoch dreva alebo čiastočne alebo úplne kolorované.

Základné modely originálnych schwarzwaldských kukučkových hodín s poľovníckymi motívmi sa vyrábajú v rôznych veľkostiach. Najmenšie modely majú výšku skrinky cca 23 cm, najväčšie 75 cm, ale vyskytujú sa aj modely 125 cm vysoké.

1. Mechanické kukučkové hodiny podľa frekvencie naťahovania rozdeľujeme na jednodňové a osemdňové. V mechanických hodinách sú použité stroje nemeckej výroby zn.SBS - Regula type 25 /jednodňové/ a Regula Type 34 /osemdňové/. Stroje sú v princípe polbicie - bijú každú polhodinu. Na pol bijú jeden úder a na celú bijú /kukajú/ počet kukaní zodpovedajúci počtu hodín.

Základné funkcie - meranie a ukazovanie času a bitie sú často doplnené rôznymi funkciami ako napr. /automatické/ nočné vypínanie bitia, hranie melódie, pohyb figúriek.
Stroje, ktoré sú aj hracie po odbití celej hodiny hrajú melódiu, čo je často sprevádzané pohybom figúriek a predmetov na priečelí. Existuje nepreberné množstvo rôznych variantov figúriek /tanečníkov, remeselníkov, zvierat a pod./ a predmetov pohybujúcich sa na mechanickom princípe.

Počet pohyblivých aplikácií má priamy dopad na cenu.

Kukučkové hodiny so základnými funkciami majú dve závažia - jedno poháňa chod hodinového stroja, druhé poháňa bitie. Doplnkové funkcie napr. strojček hrajúci melódiu sú poháňané tretím závažím.

2.Quartzové kukučkové hodiny sú poháňané monočlánkami. Vykonávajú základné funkcie, nemajú pohyblivé aplikácie. Presnosť chodu je nastavená z výroby. Spravidla majú automatické nočné vypínanie bitia alebo vypínanie bitia na báze svetelného senzora.